Karıncalar Neyi Sevmez?

Karıncalar neyi sevmez? Karıncalar yaşam alanlarında özellikle mutfaklarda görülen canlılardır. Her ne kadar bir tehlikeleri olmasa da hijyen açısından sorun oluşturur. Zira dikkatsiz olunması halinde ağzı açık kalan içeceklerin, yiyeceklerin içerisinde girebilir.

Dolayısıyla birçok kişi bu canlılara karşı nasıl önlem alabileceğini merak eder. Girdikleri yerleri kapatmak genellikle bir çözüm sunmaz. Zira küçük yapıları nedeniyle hemen hemen her yerden girebilirler.

Ancak onların sevmediği şeyleri bilirseniz bunları girdikleri yerlere yerleştirebilir, böylece uzakta tutabilirsiniz. Bu bakımdan nane kullanabilirsiniz. Karıncalar söz konusu bitkinin kokusunu sevmediği için uzak duracaktır.

Eğer bitkisini kullanmak istemiyorsanız nane uçucu yağ ve su ile bir karışım yapabilir, bunu ilgili yerlere serpebilirsiniz.

Karıncanın Gelmemesi İçin Ne Yapmak Lazım?

Evinize karıncaların girmesini istemiyorsanız ve karıncanın gelmemesi için ne yapmak lazım diyorsanız naneden farklı çözümleri kullanmanız da mümkündür. Bunlardan bir tanesi de tarçın ve karanfildir.

Tarçın ve karanfili karıncaların giriş yerlerine koymak gelmemelerine yardımcı olacaktır. İsterseniz tarçın tozuna biraz uçucu yağ ekleyerek kullanmanız da mümkündür. Buna ek olarak beyaz sirkeden de faydalanılabilir.

Bunu karıncalar sevmediği için evinizden uzakta kalacaktır. İkisini de yaşam alanlarında pratik olarak kullanabilirsiniz.

Karıncaları Öldürmeden Nasıl Yok Ederiz?

Canlılara zarar vermeyi kimse istemediği için zarar vermeden onlardan kurtulma yöntemleri sık sık merak edilir. Bu özellikle karınca gibi hayvanlarda geçerlidir. Karıncaları öldürmeden nasıl yok ederiz diyorsanız, girdikleri yerlere tuz serpebilirsiniz. Bu sıradan sofra tuzu olmalıdır.

Sadece tuzu kaynatmanız, ardından da büyük miktarda tuz eklemeniz gerekir. Hepsi çözülünce bir sprey şişesine ilave ederek sıkmanız kalır. Bunu denemek istemiyorsanız biber serpmeniz de mümkündür.

Karıncalar biberleri sevmediği için yine evinizden uzakta duracaktır. Bunun için hem kırmızı biber hem de karabiber tercih edilebilir. Baharatları dökmek istemiyorsanız biber ve su çözeltisi de yapabilirsiniz. Eğer girdikleri yere püskürtürseniz öldürmeden girmelerini engelleyebilirsiniz.

Son olarak karıncaları öldürmeden nasıl yok ederiz limondan da yararlanabilir. Giriş noktalarına limon sıkmak ya da kabuklarını bırakmak girmelerine yine engel olacak, size yardımı dokunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.