Avmigran Neden Eczanelerde Yok?

Avmigran, özellikle baş ağrısı atakları ve kısa migren ataklarını gidermek adına bu sorunları yaşayan kişilerin atak ve ağrılarını gideren oldukça etkili bir ilaçtır. Özellikle migren hastaları tarafından en çok kullanılan ve doktorlar tarafından da en çok önerilen bu ilaç, normal şartlarda tüm eczanelerde satılan bir ilaçtır. Ancak özellikle son zamanlarda pek çok kişi, bu ilacı eczanelerde bulamamakta ve Avmigran neden eczanelerde yok? Sorusunu sıkça sormaktadır.

Özellikle migren hastaları için kurtarıcı niteliğinde olan bu ilaç, bu sorunu yaşayan kişilerin oldukça ihtiyaç duyduğu bir ilaç olsa da son zamanlarda bu ilacı bulmakta oldukça zorlanmakta ve hatta bulamayabilmektedirler. Bunun nedeni kişiler tarafından oldukça merak edilirken, Avmigran neden piyasada yok? Sorusuna bir yanıt aramaktadırlar. Bu ilacın eczanelerde özellikle son 2-3 aydır bulunamamasının nedeni, ülkemizde yaşanan ilaç temini konusundaki krizden kaynaklanmakta ve pek çok ilaçta yaşanan bu sıkıntı, Avmigran için de geçerlidir.

Ülkemizde bazı dönemlerde sıkça karşılaşılabilen ilaç temini konusundaki sıkıntılar özellikle son zamanlarda iyice baş göstermiş ve piyasadaki pek çok ilacın temini çeşitli durumlardan dolayı gerçekleşemediği için eczanelerde de yerini alamamaktadır. Avmigran ilacında olduğu gibi diğer çeşitli ilaçlarda da yaşanan bu sorunun üç temel sebebi bulunmaktadır. Bunlar;

  • Koronovirüs sebebiyle dünyada ilaç stoğunun azalması
  • Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz sebebiyle kur farkındaki fazla artış sebebiyle bu ilaçların satın alınamaması
  • İlaçların üretimi veya temini konusunda yaşanan sıkıntılar

Avmigran Muadili

Son zamanlarda Avmigran ilacının eczanelerde bulunamaması sebebiyle özellikle migren hastalarının kısa atakları için oldukça etkili olan bu ilacı bulamayan kişiler, muadillerine yönelmek istemekte ve Avmigran muadili ilaçları aramaktadır.

Avmigran muadili ilaçlar için doktorunuza başvurarak sizin için en doğru ilacı öğrenmeniz ve buna göre bir muadil ilacı almanız oldukça önemlidir. Şiddetli baş ağrısı atakları ve migren için birebir olan Avmigran’ın görevini devralacak bir ilaç ile bu ilaç krizinden kurtulabilirsiniz.

Avmigran Fiyat

Avmigran fiyat konusunda eczanelerde KDV dahil perakende satış fiyatı olarak güncel 36.28 TL’dir. KDV’siz perakende satışı ise 33.59 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.